Sağlıklı Beslenme ve Hijyen

Sebze ve Meyve
Tedarikçimiz

TAD Anaokulu Dragos gıda konusunda çok hassastır. Çocuklarımızın dengeli ve yeterli seviyede beslenmesi için uzman diyetisyenler tarafından menüler, büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır. Kullanılan sebze ve meyveler mutlaka mevsim ürünlerinden oluşur. Süt ürünleri, Sütaş peynir ürünleri ve süt ürünlerinden oluşur. Talebe yönelik olarak çiftlikten taze günlük süt kullanımı sağlanmaktadır. Et ürünleri günlük olarak okulumuzun anlaşmalı olduğu kalitesini kanıtlamış firmalardan alınmaktadır. Beyaz et tercih edilmemektedir. Yağ ürünleri olarak zeytin yağı ve fındık yağı kullanılır. Mutfağımız endüstriyel ekipmanlarla donatılmıştır ve yemek servisi Termo tabldotlar ile yapılır. Mutfağımız ve personelimiz düzenli laboratuvar denetiminden geçmektedir ve denetim raporları velilerimiz ile düzenli olarak paylaşılmaktadır. Okulumuzda raf ömrü olan bisküvi, kurabiye, pasta, kek gibi ürünler ve hazır meyve suları kullanılmamaktadır. Bu tür ürünler okulumuzda istihdam edilmekte olan aşçılarımız tarafından günlük olarak tedariki sağlanan ürünlerle hazırlanıp kısa sürede tüketilmektedir. Doğum günü partilerine özel hazırlanan pasta, kek, kurabiye gibi gıdalar da yine aşçılarımız tarafından taze hazırlanmaktadır. Dışarıdan hazır gıda veya velilerin getirdiği gıdaların okulumuza kabulü söz konusu değildir.

 

Salça ve reçel çeşitlerimiz aşçılarımız tarafından kendi mutfağımızda, özenle ve titizlikle hazırlanmaktadır.

Hijyen

Haşere ve İlaçlama
Hizmetleri

Okulumuzdaki atölyelerimiz mimarımız tarafından özel olarak tasarlanmıştır. Atölye alanlarımız; geniş, güneş alan ve alerjik durumları engellemek, kontrol altına alabilmek adına halısız, ahşap veya lamine parke kaplıdır. TAD mutfağı özel olarak tasarlanmış olup, yemek ve benzeri kokular dışarı çıkmamaktadır. Mutfağımızın özel havalandırma sistemi mevcuttur. Atölyelerimizde ve okulumuzun diğer alanlarında kullanılan ürünlerin tamamı ahşap olup, kimyasallarla renklendirilmemiştir. Okul Binamızın ve materyallerimizin temizliği, eğitimli personeller tarafından düzenli periyotlarla yapılmaktadır. Kullanılan temizlik malzemeleri, çocuklarımızın sağlıklarını, olumsuz olarak etkilemeyecek ürünlerden seçilmiştir. Okulumuz bünyesindeki çocuklarımıza verilen ve kurumumuz tarafından da çok önemli olan özbakım becerileri, el yıkama, diş fırçalama, tırnak temizliği, beden temizliği vb. gibi etkinlikler yine eğitimli öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımıza bire bir verilmekte olup, sık sık denetlenmektedir.

Temiz Okul, Sağlıklı Okul

TAD Anaokulu Dragos hijyen ve temizlik kriterlerini tam olarak sağladığından dolayı T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan denetlemeler sonucu Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

Beslenme

Yemeklerimizin tamamı okul mutfağımızda pişmekte olup, her türlü malzeme, çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atmamak adına, olabildiğince taze, organik ve günlük ürünlerden seçilerek, günlük olarak pişirilmekte ve servis edilmektedir. Aylık yemek listemiz uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanmakta olup, çocuklarımızın gelişim süreçlerine uygun olarak sabah, öğle ve ikindi şeklinde tasarlanmış olup, velilerimize aylık olarak verilmektedir. Ayrıca bahçemizde çocuklarımızın ekip, biçmesi için özel olarak tasarlanmış TAD organik bahçemizi de aktif olarak kullanmaktayız.

Mutfak ve Temizlik Personellerimizin Sertifikaları